loading
#maluszekwpodrozy
Dowiedz się więcej
#maluszekwpodróży
Kup
Online
Zadzwoń do nas!
+48 61 22 22 980

Zasady pierwszych spacerów

Po miesiącach oczekiwania nadchodzi moment na pierwszy wspólny spacer i pokazanie maluszkowi, że świat poza domem również jest pełen wspaniałych miejsc. Regularne spacery mają same zalety – nie tylko pozwalają wzmocnić więź rodziców z dzieckiem, ale także mają niesamowite korzyści zdrowotne – dotleniają organizm, a dzięki kontaktowi z różnym środowiskiem wzmacniają odporność. Codzienne wyjścia pobudzają również w maluszku ciekawość świata i sprawiają, że w przyszłości nasz mały podróżnik będzie bardziej skłonny do podejmowania wyzwań.

Zasada 1: ubierz ciepło, ale nie przegrzewaj

Pierwszy krótki spacer można zorganizować już kilka dni po porodzie, jeżeli pozwala na to stan zdrowia dziecka oraz pogoda. Maluszek musi być ubrany wygodnie i stosownie do temperatury, a w chłodniejsze dni również przykryty kocykiem. Odpowiedni dobór ubrań nie jest łatwy – wielu rodziców w trosce o komfort dziecka ma tendencje do przesady w drugą stronę i korzystania ze zbyt wielu warstw ubrań, przez co niemowlę zwyczajnie się przegrzewa.

W mroźne dni, kiedy pogoda za oknem niespecjalnie pozwala nawet na krótką przejażdżkę, jako zamiennik spaceru warto wykorzystać tzw. werandowanie – zamiast wychodzić na dwór, kładziemy ubranego maluszka w pokoju z otwartym oknem. Pamiętajmy, by ze względów bezpieczeństwa cały czas być przy dziecku i dbać o jego bezpieczeństwo!

Zasada 2: odpowiedni wózek to podstawa!

Wybór wózka to niełatwa decyzja. Trudno wśród tysięcy modeli znaleźć taki, który będzie idealnie dopasowany do naszych wymagań i gustu. Wśród wielu kategorii (trójkołowce, wózki 2 w 1 i 3 w 1 itd.) najpopularniejsze są wózki spacerowe.

Dobry wózek charakteryzuje się:

  • Głębokim, najlepiej przedłużonym daszkiem – dzięki temu lepiej chroni maluszka przed słońcem, deszczem i wiatrem. Użyteczna jest także funkcja taut lock (zachowanie sztywności daszka przy różnych ustawieniach). Takimi parametrami charakteryzuje się m.in. wózek Lionelo Annet (również w wersji Annet Tour) i Lionelo Julie. Warto zwrócić uwagę także na okienko z przewiewną siatką – dzięki niej można w każdej chwili sprawdzić, czy maluszkowi niczego nie brakuje.
  • Regulacją oparcia i podnóżka – to wózek ma dostosować się do dziecka, a nie odwrotnie. Szeroka regulacja zapewnia dziecku większy komfort, a rozkładania do pozycji całkowicie leżącej umożliwia spokojny sen nawet noworodkom. Wszystkie wózki Lionelo oferują szeroki zakres regulacji.
  • Stabilnymi, sterownymi kołami – najczęściej wykonanymi z pianki EVA, dzięki czemu są trwałe i nie da się ich przebić. Koła powinny być wyposażone w amortyzatory, które redukują drgania podczas jazdy, dzięki czemu sprawiają, że podróż jest dla maluszka znacznie wygodniejsza. Warto zainteresować się np. wózkiem Annet z amortyzatorami na wszystkich kołach.
  • Bogatym zestawem dodatków – wózek musi zapewniać maluszkowi pełen komfort w każdych warunkach. Wiele wózków jest wyposażonych w uchwyt na kubek, folię przeciwdeszczową, moskitierę czy specjalny ocieplacz na nóżki, dzięki czemu sprawdzają się zarówno w chłodniejsze, jak i cieplejsze dni. Choć wszystkie wózki Lionelo wyróżniają się szerokim zestawem, najwięcej akcesoriów oferuje Elia Oslo.
  • Komfortem dla rodzica – rozumianym zarówno jako wygodna rączka (najlepiej obszyta wysokojakościową eko-skórą lub miękką gabką), jak i na przykład pojemny kosz na akcesoria maluszka lub zakupy. Komfort maluszka i rodziców to naczelna zasada, która przyświeca Lionelo.
  • Bezpieczeństwem – ważne, by wózek był wyposażony w 5-punktowe pasy, dzięki którym maluszkowi nie grozi wypadnięcie. Kolejnym zabezpieczeniem jest pałąk – powinien być miękki i nie utrudniać wkładania i wyjmowania dziecka z wózka. Wszystkie wózki Lionelo są objęte wieloetapową weryfikacją, a ich bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.
  • Wygodnym składaniem – niektóre modele wózków pozwalają na składanie do bardzo kompaktowych rozmiarów, dzięki czemu nadają się również do podróży. Takie wózki nie zajmują wiele miejsca (choć w podstawowej formie wcale nie muszą być małe) i zazwyczaj mają niską wagę – najlepiej poniżej 6 kg. Najlepszym wyborem w tej kategorii będzie lekki i mobilny wózek Lionelo Julie wyposażony w pas do przenoszenia oraz torbę.

Lionelo Emma Plus