loading
#maluszekwpodrozy
Dowiedz się więcej
#maluszekwpodróży
Kup
Online
Zadzwoń do nas!
+48 61 22 22 980

Lionelo radzi

#lioneloradzi

Opieka nad dzieckiem to najtrudniejsze możliwe wyzwanie. Poniżej znajdziesz wybrane filmy i artykuły, które zostały stworzone przy pomocy ekspertów ze swoich dziedzin – m.in. dietetyka dziecięcego, psychologa, fizjoterapeuty czy farmaceutki. Po więcej merytorycznej wiedzy na różne tematy związane z dziećmi zapraszamy na stronę naszej społecznej akcji #maluszekwpodróży – maluszekwpodrozy.pl

Zasady pierwszych spacerów

Po miesiącach oczekiwania nadchodzi moment na pierwszy wspólny spacer i pokazanie maluszkowi, że świat poza domem również jest pełen wspaniałych miejsc. Regularne spacery mają same zalety – nie tylko pozwalają wzmocnić więź rodziców z dzieckiem, ale także mają niesamowite korzyści zdrowotne – dotleniają organizm, a dzięki kontaktowi z różnym środowiskiem wzmacniają odporność.

Czym jest “urlop tacierzyński”?

W społecznej świadomości coraz częściej pojawia się pojęcie urlopu tacierzyńskiego. Teoretycznie termin jest znany od dawna, ale wciąż z tej opcji korzysta niewiele rodzin – w 2017 roku na taki urlop zdecydowało się około 10 tysięcy tatusiów. Tymczasem kilka tygodni spędzonych z maluszkiem ma właściwie same plusy – od wzmacniania relacji z dzieckiem po szybszy powrót mamy do pracy.

Baby shower z Lionelo

Lewek Lionelo nie ma wątpliwości, że nowonarodzony maluszek spotka się z życzliwością, na którą odpowie w najpiękniejszy możliwy sposób – dziecięcym uśmiechem. Lewek przygotował również kilka propozycji na „wyprawkę” dla maluszka, by pomóc mu pogodnie przejść przez te wspaniałe, ale także wymagające chwile.

Wyprawka dla mamy

Podróż do szpitala na oddział porodowy zazwyczaj wiąże się z pośpiechem oraz nerwowością – nadchodzi w końcu najważniejsza chwila w Twoim życiu. Warto być do niej gotowym i mieć przygotowaną specjalną torbę – wyprawkę.

Jak zadbać o zdrowy sen dziecka?

By wykorzystać kojące właściwości snu jak najlepiej, przygotowaliśmy listę 4 ważnych zasad.

Jak prawidłowo trzymać dziecko?

Jak należy prawidłowo trzymać dziecko, tłumaczy Tomasz Gulczyński, fizjoterapeuta z Fundacji Super Sprawni.

Czy dzieci powinny bawić się smartfonem?

Kwestia dawania dzieciom dostępu do urządzeń, takich jak tablety czy smartfony jest bardzo dyskusyjna. Jak rozgraniczyć świat wirtualny od rzeczywistego, tłumaczy oligofrenopedagog Krzysztof Szubielski.

Jak dobrać fotelik samochodowy? – wykład dr Anny Wieczorek-Baranowskiej

Lionelo jako marka, której zależy przede wszystkim na zwiększaniu społecznej świadomości, wzięła udział w sympozjum w roli konsultanta dr Anny Wieczorek-Baranowskiej, wygłaszającej wykład „Fizjoterapeutyczne aspekty w użytkowaniu fotelików samochodowych”. Fotelikiem używanym przez panią doktor jako przykład był Lionelo Bastiaan.

Podróżowanie w ciąży

Na co uważać podczas podróżowania w ciąży? Jak się do takiej podróży przygotować? Tłumaczy dr n. med. Andrzej Piotr Jaworowski.