loading
#maluszekwpodrozy
Dowiedz się więcej
#maluszekwpodróży
Kup
Online
Zadzwoń do nas!
+48 61 22 22 980

Baby shower z Lionelo

Cudowny czas przygotowań ma się ku końcowi, maluszek jest już w „blokach startowych” i pozostaje nam tylko czekać, aż zdecyduje się pojawić na świecie. Przepełnia nas radość oraz poczucie bezgranicznej miłości, ale czujemy też delikatny niepokój – czy na pewno jesteśmy gotowi? Czy na pewno zrobiliśmy wszystko, by zapewnić dziecku pełnię szczęścia?

Lewek Lionelo nie ma wątpliwości, że nowonarodzony maluszek spotka się z życzliwością, na którą odpowie w najpiękniejszy możliwy sposób – dziecięcym uśmiechem. Lewek przygotował również kilka propozycji na „wyprawkę” dla maluszka, by pomóc mu pogodnie przejść przez te wspaniałe, ale także wymagające chwile.

Łóżeczko 3 w 1 – Timon

Maluszek, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia, potrzebuje niesamowitej bliskości z rodzicami. Ma to wymiar emocjonalny, ale również praktyczny – dziecko wymaga wtedy częstego przewijania, karmienia, uspokajania i przede wszystkim poczucia, że dorośli są zawsze na straży bezpieczeństwa. Z drugiej strony maluszek powinien od początku być przyzwyczajany do samodzielności. Idealnym rozwiązaniem, łączącym obydwa podejścia jest łóżeczko dostawne – maluszek śpi „u siebie”, ma swoje łóżeczko, w którym czuje się komfortowo, a jednocześnie może w każdej chwili zakomunikować swoje potrzeby i być pewny szybkiej reakcji rodziców. Timon pełni również funkcję łóżeczka wolnostojącego – po kilku miesiącach można je ustawić na przykład w pokoju maluszka. Dzięki możliwości ustawienia pod kątem łóżeczko zapobiega ulewaniu u dziecka, a system łatwego składania i torba podróżna dołączana do zestawu sprawia, że Timon pełni także rolę łóżeczka turystycznego.

Dzieci w pierwszych miesiącach życia śpią nawet przez 20 godzin na dobę. Miejsce odpoczynku musi być więc odpowiednio przygotowane i dostosowane do wymagań maluszka. Z tego powodu Timon został wyposażony w specjalny materac, opracowany przez renomowaną polską markę Fiki Miki. Materac PRESTIGE Line (model: PPL1) jest wyrobem medycznym i posiada Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka* oraz Świadectwo Jakości Zdrowotnej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny**. Wszystkie surowce użyte do produkcji materaca posiadają certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Pokrowiec materaca można zdjąć i wyprać w temperaturze aż 60°, co eliminuje wiele szkodliwych drobnoustrojów.

*(Op-4860-63) **(B-BŻ-6071-0189/18/C)

Niania elektroniczna Babyline 5.1

W stwierdzeniu, że opieka nad noworodkiem wymaga „oczu dookoła głowy” nie ma zbyt wiele przesady. Z pomocą przychodzą nianie elektroniczne, a zwłaszcza model Babyline 5.1, wyposażony w 2 kamery. Dzięki przenośnemu monitorowi rodzic zawsze wie, co dzieje się z maluszkiem i może ekspresowo zareagować w razie potrzeby – dzięki zaawansowanemu trybowi nocnemu obraz jest czytelny również w ciemności.

Babyline 5.1 to nie tylko podgląd – to również możliwość zdalnej rozmowy (zasięg: aż do 300 metrów), powiedzenia dziecku kilku uspokajających słów i zapewnienia go, że jest kochane. Niania przypomni o porze karmienia, sprawdzi temperaturę w pokoju maluszka, a nawet odegra kołysanki.

Bujaczek Robin

Maluszek jest ciekawy świata – gdy tylko jego małe ciało nie domaga się snu, dziecko chce przebywać wśród ludzi i chłonąć wszystkie bodźce z otoczenia. Idealnym centrum odpoczynku i zabawy w ciągu dnia jest leżaczek-bujaczek Robin, który zapewnia bezpieczną przestrzeń do odpoczynku i rozrywki.

Robin potrafi odgrywać kołysanki i sam dobrać prędkość bujania do wagi dziecka. Gdy maluszek zacznie płakać, urządzenie dzięki specjalnej funkcji automatycznie włączy bujanie. Robin pracuje bezgłośnie, zapewniając dziecku spokojny sen. Całość dopełnia odłączana ruchoma karuzela z delikatnym, uspokajającym światłem i wiszącymi zabawkami.

O bezpieczeństwo dbają 5-punktowe pasy bezpieczeństwa i wygodna poduszka do podtrzymywania główki dla niemowląt.

Lionelo Robin

Mata edukacyjna – Paula

Dla maluszka, który dopiero pojawił się na świecie wszystko jest nowe. Najbliższe otoczenie, pełne kształtów, kolorów, zapachów czy dźwięków to fascynujące pole do przyswajania informacji – termin „dziecięca ciekawość” nie wziął się przecież z niczego. Z pomocą w uporządkowaniu ogromu danych przychodzi mata edukacyjna – nie ma lepszego sposobu na naukę, niż dobra zabawa. Paula to sprawdzona, wygodna i bezpieczna przestrzeń do poznawania świata. Na uwagę zasługuje unikalny design – tradycyjne dla mat żywe kolory zostały wsparte przez kontrast czerni i bieli dla lepszej stymulacji zmysłu wzroku.

Mata jest pełna atrakcji – szeleszcząca wkładka w podłożu, kochane przez dzieci tasiemki i największa siła Pauli, czyli interaktywne pałąki wyposażone w głośnik oraz lampki. Dzięki temu mata potrafi zainteresować małego odkrywcę delikatnym światełkiem emitowanym w dwóch trybach (sekwencyjnym i pokazu świetlnego) oraz muzyką. Ustawienie zabawek oraz samych pałąków można swobodnie regulować.

Zabawki zawieszone na pałąkach mają różne kształty i wydają dźwięki, co zachęca maluszka do sięgania po nie, tym samym wspomagając ćwiczenia chwytu i rozwój zdolności manualnych i przestrzennych. A gdy maluszek poczuje się gotowy, przyda się specjalna poduszka do leżenia na brzuszku (tzw. tummy time), dzięki której dziecko wzmocni mięśnie karku i pleców, co okaże się kluczowe w nauce siadania, a później chodzenia.

Laktator Fidi

W pierwszych miesiącach po urodzeniu może przydać się również laktator. Dwufazowy model Fidi dopasuje się do każdej mamy, oferując 10-poziomowy masaż wspomagający laktację oraz aż 15 poziomów zbierania mleka. Specjalna technologia umożliwia dokładną imitację ruchów ssania niemowlaka, dzięki czemu cały proces zachodzi sprawnie i naturalnie. Dzięki możliwości zasilania sieciowego oraz wytrzymałej baterii Fidi idealnie nadaje się zarówno do domu, jak i do korzystania w podróży.

Fidi został wyposażony w bogaty zestaw dodatków – pojemna butelka ze smoczkiem pozwoli od razu nakarmić maluszka, a 2 pojemniki z wieczkami umożliwiają wygodne przechowanie pokarmu w lodówce. Na pojemnikach znajduje się podziałka w mililitrach oraz specjalna powierzchnia pozwalająca nanieść informację z datą i godziną odciągnięcia pokarmu. Wyjątkowo cicha praca pozwoli maluszkowi spokojnie spać bez ryzyka obudzenia.

Lionelo Fidi